Nálam van a… kinél van a… – játék bérmálási vizsgakérdések gyakorlására

Kinyomtatott cédulák

Egy személy, aki vezeti a játékot

140 bérmálási vizsgakérdés 7 részben történő gyakorlása

A 140, szentségekre és tízparancsolatra is kiterjedő bérmálási kérdést 7 részletben lehet gyakorolni. Egy példányban keményebb papírra nyomtatjuk a kérdés-feleleteket, ezt felvágjuk a vonalaknál. A másikat a vezetőnek nyomtatjuk, amivel figyelemmel kíséri a játékot. Kiosztjuk a résztvevők között a 20-22 cédulát, akinél van a „Kezdjük”, ő lesz az első és felteszi a kérdést: Kinél van? A céduláját lefordítja. Akinél a válasz van, az mondja: Nálam van:…. és felteszi az alul levő újabb kérdést, lefordítja a cédulát. Amikor az összes cédulát felhasználtuk, az utolsónál alul olvassuk: Vége.
A bérmálási vizsgán természetesen egész mondatokban kell felelniük, itt ezt elhagytam, hogy ne legyen túlságosan könnyű a felelet.

Bérmálási kérdések 1.

Bérmálási kérdések 2-3.

Bérmálási kérdések 4-5.

Bérmálási kérdések 6.