Több mint két évtizede Angliából indult el ez a kezdeményezés, amely Valentin-nap környékén minden évben egy hétig a házasság és a család fontosságára kívánja irányítani a figyelmet.

Pap, önkéntes segítők (szervezéshez, lebonyolításhoz, agapéhoz)

Szent Valentin napjához és a Házasság hetéhez kapcsolódóan megünnepelni a kerek házassági évfordulót ünneplő házaspárokat, a jegyeseket és a szerelmespárokat

Jelentkezési lap, emléklap, gyertya, virág, mézeskalács szív, agapéhoz szendvics, süti

Liturgikus eseményhez kapcsolódó

Letölthető naptár az egyházi év ünnepeivel és a szentek emléknapjaival

Színes nyomtató, papír

Egy fő, aki kiteszi a befőttes üveget és 2-3 asszony, aki kalácsot készít majd belőle advent után, a dec. 25-i gyerekmisét követő agapéra.

A gyerekek adventben sok jót cselekedjenek.

Egy nagy, díszített befőttes üveg (5literes)

önkéntesek

Azon családok megszólítása, akik csak periférikusan vagy egyáltalán nem kapcsolódnak az egyházközséghez, illetve a család ünneplése.

OLI

néhány hívő, akik megfőzik a forralt bort (néhány férfi, akik tüzet raknak)

Az éjféli mise után még maradjanak együtt a hívek, beszélgessenek, ünnepeljenek.

poharak, szalvéták, papírtányérok (tűzhöz tüzifa)

néhány önkéntes, aki elkészíti a papír szíveket

Segítsük a gyerekeket a karácsonyra való készületben

piros szívek (minta letölthető), fonal

néhány önkéntes (elkészíteni a papír szíveket, beszerzni az arany csillag matricákat és a roráte szentmisék végén kiosztani)

Motiválni a gyerkeket és a ministránsokat a hajnali miséken való részvételre

piros szívek (minta letölthető), fonal, arany csillag matricák

Oltáriszentség kihelyezéséhez engedéllyel rendelkező személy

Az év utolsó óráját szentségimádásban tölteni, együtt köszönteni az új évet.

pezsgő, gyerekpezsgő, pezsgőspohár

Személyesebbé és meghittebbé tenni az év utolsó szentmiséjét.

pap, hívek

A Szent János napi régi magyar hagyomány felelevenítése. Isten áldását kérni a borra.

hívek által hozott bor

1 fő meg tudja oldani, de gyerekeket, csoporttagokat be lehet vonni

Adventi időszak elmélyítése

minden a neten keresztül, vagy a plakát és az elmélkedések kinyomtatása

A Nyitott Templomok Napjának célja, hogy a lelkipásztor és a hívek közösen missziós programokat szervezzenek. A betérők ismerkedjenek a plébánia életével, közösségeivel, kapjanak bátorítást és meghívást egy újabb találkozásra.

Célunk, hogy az Ars Sacra Fesztivál programjain keresztül a jelen embere találkozzon a hagyományos zsidó-keresztény alapokon nyugvó európai kultúrával és fölfedezze annak sokrétű gazdagságát a művészet segítségével.

Továbbiak betöltése