Kivirágzó töviskorona

Kinyomtatott A4-es lapok, töviskorona

egy civil munkatárs

A gyerekek nagyböjti jócselekedetekre való meghívása, liturgiába való bevonása

A nagyböjt során meghívjuk a gyerekeket, hogy hálából Jézus értünk vállalt kereszthalála és feltámadása iránt naponta tegyenek jót valakivel, vagy imádkozzanak, vagy mondjanak le valamiről.

Előkészületek

Ha még nincs a templomban töviskorona, akkor szerezzünk be egyet. Természetjáró hívek közül biztosan akad valaki, aki szívesen készít egyet.

Nagyböjt első vasárnapja előtt nyomtassunk ki fele annyi A4-es lapot (ld. letölthető anyagok), mint ahány gyerek van a miséken, majd vágjuk ketté, hogy A5-ös méretű lapokat nyerjünk, mindegyiken 5-5 virággal.

A töviskoronát helyezzük az oltárra vagy jól látható helyre a hamvazószerdai mise előtt.

Nagyböjt 1. vasárnapján

Készítsük elő a fénymásolt virágos lapokat. A szentmise végén hirdessük ki, hogy minden gyereket szeretnénk meghívni egy közös útra, mégpedig az életszentség útjára nagyböjtben. Ezzel köszönjük meg vagy fejezzük ki hálánkat Jézus iránt az ő szeretetéért. Aki szeretne bekapcsolódni, annak a következőket kell tennie:

• Vigyen a virágos lapokból egyet most a mise végén!
  • A héten minden este színezzen ki egy-egy szirmot, ha sikerült valami jót tennie, lemondania, vagy imádkozni valakiért!
  • Ha mind a 7 szirmot kiszínezte, akkor a virág közepét is kiszínezheti.
  • Vágja ki a virágot, és hozza el a következő vasárnapi misére!
  • A mise előtt, vagy ha a papnak úgy jobban megfelel, akkor felajánláskor hozza ki a virágot és tűzze rá a töviskoronára, hogy húsvétra virágba boruljon Krisztus töviskoronája, hálából azért, amit Jézus értünk tett.

Ezután osszuk ki a gyerekeknek a lapokat.

Nagyböjt vasárnapjain

A nagyböjt 2. vasárnapjától minden vasárnap a gyerekek visszahozzák a virágokat, a mise előtt vagy a felajánláskor rátűzik a töviskoronára. Így húsvétra a töviskorona „kivirágzik” a hála virágaival. Itt egy hitoktató vagy felnőtt segíthet, nehogy valaki megsértse az ujját a tövisektől.

A felajánláskor való kivitelnek kettős előnye van: kifejezik evvel az ő felajánlásukat (jótettek, ima, lemondás), és egy kis mozgási lehetőséget is ad a gyerekeknek a hosszabb ülés után, ami megkönnyíti számukra a szentmisébe való bekapcsolódást, odafigyelést.

Letölthető anyagok

viragok_a4

Még jobban megismerni Jézust a Lukács evangéliumának elolvasása által

Szentírás