Alpha

résztvevői füzet, előadói könyv, egy kis kreativitás

házigazda, kiscsoport-vezetők, háttércsapat (terem berendezés, technika, étkezés biztosítása), előadó (vagy technikus)

Az evangélium továbbadása nem hívők és keresők felé egy hatékony eszközzel.

Az Alpha napjaink egyik leghatékonyabb missziós módszere, amely öt kontinens sok millió lakójához juttatta már el az evangéliumot. Az Alpha után a résztvevők nagy része aktív tagja lesz a templomi közösségnek.

Az Alpha egy 12 alkalomból álló vacsora-sorozat alapvetően olyanok számára, akik nem járnak templomba, de a hit elmélyítésére is alkalmas. A résztvevők baráti együttlét keretében finom falatok mellett hallgatnak meg egy-egy előadást, és beszélgetnek róla. Bárhol megtartható: a plébánia közösségi termében, egy kávézóban, vagy valaki otthonában.

Az Alpha előadásai megtarthatók élő szóban, de rendelkezésre áll három filmsorozat:
  • az Ifi Alpha, mely nagyon jól használható fiatalok körében,
  • az Alpha Filmsorozat,
  • és az Alpha Nicky Gumbellel.
Mielőtt Alphát indítasz, szerezd be a szükséges segédanyagokat a bolt.alpha.org.hu oldalon, és mindenképpen vegyél részt csapatoddal egy Alpha bemutatónapon, ahol mindenről részletesen tájékoztatást kaphatsz.
Házaskurzus
Az Alphán keresztül elérhető egy hét alkalomból álló Házaskurzus sorozat is. Még egyszerűbb megtartani, mint az Alphát, hiszen itt nincs kiscsoportos beszélgetés, hanem a párok csak egymással beszélgetnek az alkalom során.
Nézd meg rövid bemutatónkat: