Az evangelizáció iskolája

Munkafüzet (résztvevőknek), könyv (előadónak és azoknak, akik szeretnék elolvasni az előadásokat), toll, technikai eszközök (vetítéshez projektor, laptop)

Szervező csapat: főszervező (gyűjti a jelentkezőket, megveszi a könyveket, intézi a helyszínt, stb.), előadók és tanúságtevők (vagy technikus a korábban felvett anyagok levetítéséhez), kiscsoportvezetők, valaki, aki kihelyezi az Oltáriszentséget, zenész (vagy technikus, aki elindítja az előre felvett dalokat)

Minden megkeresztelt embernek szól Jézus missziós parancsa. Az evangelizáció iskolája a hogyan-ra ad különböző válaszokat.

Az alább leírtakat ebben a videóban megtekintheted:

Az új evangelizációnak magában kell hordoznia minden egyes megkeresztelt újfajta aktív szereplővé válását. (Ferenc pápa: Evangelii Gaudium 120)

Ezt a célt szolgálja, és ehhez szeretne gyakorlati segítséget nyújtani katolikus keresztényeknek Az evangelizáció iskolája, mintegy A szentségimádás iskolájának folytatásaként.

Miért küld misszióba Jézus? Hirdessem az Igét, vagy csak éljek példás életet? Hirdessem az utcákon, tereken is? Hogyan missziózzak, ha nem tudok „nagy dolgokat” tenni? Hogyan lehet kitárni a plébániánk kapuit? Hogyan pásztoroljuk az új megtérőket?

A kurzust azoknak ajánljuk, akik szeretnének bekapcsolódni Jézus missziójába, mert Ő azt mondta:

„Menjetek tehát, és tegyetek tanítvánnyá minden népet. Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek! És íme, én veletek vagyok minden nap a világ végéig!” (Mt 28,19-20)

A kurzus 10+1 alkalomból áll.

Az evangelizáció iskolájának témái:

Az evangelizáció forrása
Egyház-felújítás: az állagmegóvástól a missziós plébániáig
Egyházunk tanítása az evangelizációról
Miért evangelizáljunk?
Mit hirdessünk?
Plébánia: a közösségi misszió helye
Hogyan evangelizáljunk a hétköznapokban?
Alpha: egy hatékony eszköz a 21. század evangelizációjához
A befogadó plébánia, azaz hova is hívjuk a megtérőket?
Mit és hogyan válaszoljunk a rázós kérdésekre?
Az evangelizáció akadályai és hajtóerői

Az előadásokat Az evangelizáció iskolája – előadások című könyv alapján megtarthatják a közösség tagjai is, de korábbi felvételek is rendelkezésre állnak, ezek itt tekinthetők meg. A résztvevőknek szánt munkafüzetbe a képre kattintva belelapozhatsz.

Korábbi előadók, akik a felvételeken láthatók:

Székely János szombathelyi megyéspüspök
James Mallon atya, a Divine Renovation (Egyház-felújítás) c. könyv szerzője
Nyéky Kálmán andocsi plébános
Fábry Kornél
Kunszabó Zoltán állandó diakónus
Madocsai Bea rádiós újságíró
Herbert Dóra újságíró
Varjas Adrienn gyógypedagógus

Az alkalmak lehetséges felépítése:

18:00 szentmise
18:45 énekes dicsőítés
19:00 előadás
19:45 tanúságtétel
20:00 szentségimádás
20:30 kiscsoportos beszélgetés
21:00 záró áldás

Ajánlott olvasmányok:

James Mallon – Egyház-felújítás (https://bolt.ujember.hu/?product=egyh…)
Michael White, Tom Corcoran – Újraépítve (https://bolt.ujember.hu/?product=ujra…)

Ha kérdésed van, vagy könyvet, munkafüzetet szeretnél rendelni, kérünk, írj az info kukac emmanuel pont hu-ra!

néhány önkéntes, aki elkészíti a papír szíveket

Segítsük a gyerekeket a karácsonyra való készületben

piros szívek (minta letölthető), fonal

házigazda, kiscsoport-vezetők, háttércsapat (terem berendezés, technika, étkezés biztosítása), előadó (vagy technikus)

Az evangélium továbbadása nem hívők és keresők felé egy hatékony eszközzel.

résztvevői füzet, előadói könyv, egy kis kreativitás