Nálam van a… kinél van a… – játék bérmálási vizsgakérdések gyakorlására

Kinyomtatott cédulák

Egy személy, aki vezeti a játékot

140 bérmálási vizsgakérdés 7 részben történő gyakorlása

A 140, szentségekre és tízparancsolatra is kiterjedő bérmálási kérdést 7 részletben lehet gyakorolni. Egy példányban keményebb papírra nyomtatjuk a kérdés-feleleteket, ezt felvágjuk a vonalaknál. A másikat a vezetőnek nyomtatjuk, amivel figyelemmel kíséri a játékot. Kiosztjuk a résztvevők között a 20-22 cédulát, akinél van a „Kezdjük”, ő lesz az első és felteszi a kérdést: Kinél van? A céduláját lefordítja. Akinél a válasz van, az mondja: Nálam van:…. és felteszi az alul levő újabb kérdést, lefordítja a cédulát. Amikor az összes cédulát felhasználtuk, az utolsónál alul olvassuk: Vége.
A bérmálási vizsgán természetesen egész mondatokban kell felelniük, itt ezt elhagytam, hogy ne legyen túlságosan könnyű a felelet.

Bérmálási kérdések 1.

Bérmálási kérdések 2-3.

Bérmálási kérdések 4-5.

Bérmálási kérdések 6.

Bérmálási kérdések 7.

Forrás: Jágerné Sterner Enikő hitoktató

Szervező csapat: felszentelt pap (ha lehetséges), kurzusvezető, előadók (ha nem az előre felvett videóanyagot használjátok), kiscsoportvezetők, logisztikai felelős(ök)

Megtalálni a helyes egyensúlyt a hit, a munka, a család és a társadalmi élet között. Megtanulni, hogyan éljük a kereszténységünket a mindennapokban.

Zakeus kurzus könyv

néhány önkéntes (elkészíteni a papír szíveket, beszerzni az arany csillag matricákat és a roráte szentmisék végén kiosztani)

Motiválni a gyerkeket és a ministránsokat a hajnali miséken való részvételre

piros szívek (minta letölthető), fonal, arany csillag matricák