Katekézissorozat az imádságról Ferenc pápa katekézisei alapján

Az imádság évében az ima elmélyítése

Az imádság éve jó alkalom arra, hogy ezt a témát prédikációsorozatban vagy katekézisek során elmélyítsük. Akár egy-egy alkalom témájaként vagy általánosságban jó alapot szolgáltat ehhez Ferenc pápa katekézissorozata, melyek összegyűjtve ITT elérhetőek.

Kiválaszthatunk egy hétköznap esti szentmisét, például minden csütörtökön, amikor a napi szentírási szakaszoktól függetlenül az imádságról beszélünk. Ezt jó előre meghirdetve a hívek örömmel szokták fogadni.

A katekézisekről érdemes hang- vagy videófelvételt készíteni, hogy azok is be tudjanak kapcsolódni utólag, akik az adott napon nem tudtak részt venni a szentmisén.

Ünnepélyes kilenced (9 napi imát) a Mennybemenetel és Pünkösd ünnepe között a keresztények egységéért

Szervező csapat: főszervező (gyűjti a jelentkezőket, megveszi a könyveket, intézi a helyszínt, stb.), valaki, aki kihelyezi az Oltáriszentséget, előadók (vagy technikus a vetítéshez), kiscsoportvezetők, zenész (vagy technikus, aki elindítja az előre felvett dalokat)

Az istenkapcsolat fejlesztése: 12 alkalom, 12 megközelítése az imádságnak. Megtanulni a "kommunikációt", meghallani Isten szavát, mélyebb kapcsolatot kialakítani Jézussal.

Munkafüzet, könyv, toll, technikai eszközök (vetítéshez projektor, laptop)