Pünkösdváró kilenced

Ünnepélyes kilenced (9 napi imát) a Mennybemenetel és Pünkösd ünnepe között a keresztények egységéért

9 nap szentségimádásban és közbenjárásban

„Ó, bárcsak … buzgó és egységben mondott ima szállhatna a Mennybe a kereszténység minden részéből, ahogy egykor Jeruzsálemben a Cenakulumban (emeleti teremben) történt, a Szentlélek új lángolásáért!” Boldog Elena Guerra

Boldog Elena sürgetésére XIII. Leó pápa arra szólította fel a híveket, hogy ünnepélyes kilencedet (9 napi imát) tartsanak a Mennybemenetel és Pünkösd ünnepe között a keresztények egységéért.
Ez meghívás számunkra, hogy „térjünk vissza a cenakulumba” szentségimádásban és közbenjárásban, hogy kezdjünk el imádkozni a Mennybemenetel ünnepe után naponta, hívjuk a Szentlelket és járjunk közben a nap témájáért. A témákért imádkozhatunk spontán imával, imádkozhatunk Lélekben – a nyelvek adományával, a bűnbánat kifejezésével, hálaadással és dicsőítéssel – számtalan módon. Más könyörgések is hozzáadhatók, ahogy a Szentlélek vezet. Ez az ima az Eucharisztia misztériumának szemlélése a Szentlélek erejében, ajándékaival.

XXIII. János pápa Szentlélekhívó imája

„Újítsd meg csodáidat napjainkban, mintegy új Pünkösd által!
Add meg Egyházadnak, hogy egy szívvel és kitartó imával,
Máriával, Jézus anyjával együtt, Péter vezetését követve,
előmozdíthassa Isteni Üdvözítőnk uralkodását,
az igazság és igazságosság országát, a szeretet és béke uralmát! Amen.”

Csatlakozzunk II. János Pál pápa imájához:

…hogy ami Jeruzsálemben történt kétezer évvel ezelőtt… megismétlődjön ma is; ahogy akkor az apostolok, mi is gyűljünk össze Pünkösdkor egy nagy cenakulumban, a Lélek kiáradására vágyakozva… Ma ebből az emeleti teremből… egy hatalmas ima száll fel:

Jöjj, Szentlélek, jöjj, és újítsd meg a föld színét!
Jöjj hét ajándékoddal, Élet Lelke,
jöjj Egység és Szeretet Lelke!
Az Egyháznak és a világnak szüksége van Rád.
Jöjj, Szentlélek, és tedd még gyümölcsözőbbé a karizmákat,
melyeket nekünk ajándékoztál!
(II. János Pál 1998. Pünkösd vigíliája)

A kilenced leírása (imádságok) a „Letölthető anyagok”-nál alább megtalálható.

Letölthető anyagok

punkosdi_kilenced