Lelkiismeret-vizsgálat feleségek/anyák számára

Általános lelkiismeret-vizsgálat kiegészítésére

A lelkiismeret-vizsgálat letöltése pdf formátumban.

– Igazi társa vagyok-e a férjemnek? Állandó gondom-e a hűséges együttműködés?

– Megbeszélek-e minden lényeges dolgot a férjemmel? Mellőzöm-e a kicsinyes bírálgatást és zsörtölődést?

– Hordozom-e vele együtt a családi és a hivatásából adódó gondokat? Bizalmat, otthonosságot, melegséget talál-e, ha hazajön? Készítek-e neki vacsorát, ha nagyon fáradt?

– Elhanyagolom-e a szeretetem kimutatását felé? Nem rakom-e őt bármilyen szempontból a gyerekek mögé?

– Ápolt és csinos vagyok-e a kedvéért minden nap, és van-e időm számára?

– Szorgalmas vagyok-e vagy lusta? Takarékos vagyok-e, értek-e a beosztáshoz? Elégedetlenkedem-e?

– Imádkozunk-e közösen, járulunk-e rendszeresen szentségekhez?

– Igyekszem-e felesleges költekezés nélkül széppé tenni a család ünnepnapjait?

– Gondom van-e igazán a férjem vendégeire?

– Vagyok-e annyira lelkiismeretes, hogy a férjemet soha meg nem sértem, meg nem szégyenítem mások előtt?

– Türelmes vagyok-e a hibái és gyengéi iránt? Megbocsátok-e neki és nem hánytorgatom fel a múltat?

– Tiszteletben tartom-e a férjem lelkiismeretét? Okosan és szeretettel gondom van-e rá, hogy összhangban legyen a keresztény lelkiismeret követelményeivel?

– Gondoskodom-e gyermekeink jó keresztény neveléséről?

– Ápolom-e a kapcsolatot közeli rokonainkkal és jó vagyok-e a szegényekhez?

– Öröm, vidámság, teljes hűség és töretlen szeretet uralkodik-e házasságunkban és családunkban?

A rózsafüzér titkainak elmélyítése akár egyénileg, akár felnőtt katekézis keretei között

Célunk, hogy az Ars Sacra Fesztivál programjain keresztül a jelen embere találkozzon a hagyományos zsidó-keresztény alapokon nyugvó európai kultúrával és fölfedezze annak sokrétű gazdagságát a művészet segítségével.