Holy win – mindenszentek előestéjére

Mécsesek, nyomtatott szövegek, csoki, stb.

A variációktól függően (lelkipásztor, hitoktató, állomások gazdái, büfés...)

Mindenszentek ünnepének méltó, katolikus megünneplése, szentek tiszteletének elmélyítése

Három (párhuzamosan lebonyolítható) program mindenszentek előestéjére

A program alcíme ez is lehet: „A fényem, Jézus, te vagy!”

Előkészületek:

2 héttel mindenszentek ünnepe előtt hirdessük meg a programot, valamint kérjünk fel segítőket az alábbiakhkoz:

• Az akadályversenyhez állomásfelelősöket, akiknek feladata egy általuk kiválasztott vagy közösen meghatározott szent életrajzának bemutatása A4-es terjedelemben (lásd lentebb) és egy kis feladat kitalálása (majd később lebonyolítása).
    • Ahol gyermekek is vannak, ott kérjünk fel önkénteseket a gyereksarok megvalósítására (lásd lentebb).
    • Az „imaösvény” előkészítésére (idézetek, imák, versek keresése, kinyomtatása, felvágása).

Lebonyolítás: október 31-i esti szentmise után.

Idősebbeknek, felnőtteknek, elcsöndesedni vágyóknak:

A templomban halk instrumentális zene, elől a tabernákulum nyitva. Egy „imaösvényen” juthatunk el Jézushoz.
A templomban hátul mindenki elvehet egy teamécsest és meggyújthatja.
A padokon versek, idézetek, imák vannak elhelyezve (több példányban, hogy el is lehessen vinni belőle). Mécsessel a kezünkben elindulhatunk előre, a tabernákulum felé, Jézushoz. Útközben elolvashatjuk a fent említett verseket, idézeteket, imákat. Amely megérintett, ott leülhetünk, elgondolkodhatunk rajta, imádkozhatunk. Így rövidebb, hosszabb idő alatt imádkozva, elmélkedve előrébb jutunk a padok között. Amikor a tabernákulumhoz érünk, letehetjük elé az égő mécsest, Jézusnál fejezhetjük be az estét.

Gyerekeknek:

A legkisebbeknek külön „gyereksarkot” készíthetünk a hittanteremben vagy egy arra alkalmas helyen. Itt felnőtt felügyelete mellett színezhetnek vagy kézműveskedhetnek.

Színező – mindenszentek, halottak napja

Letölthető színezők 1.

Letölthető színezők 2.

Letölthető színezők 3.

Családoknak, kisközösségeknek, csapatoknak:

Akadályverseny-szerű állomások néhány (5-8) szent témakörében. Ennek ideális helyszíne a templomkert. Minden állomásnak van egy felelőse, aki előre odakészítette a szükséges eszközöket, az este folyamán házigazdája az adott állomásnak és szükség esetén segítséget nyújt a résztvevőknek.
A csapatok minden állomáson elolvashatnak egy A4-es oldalt a szent életéről és kapnak egy feladatot. A feladat lehet „elméleti” (totó, egy ének megtanulása) vagy „gyakorlati” (puzzle, ügyességi játék).
A csapatok együtt mennek végig az állomásokon és ismerkednek meg az adott szentek életével, üzeneteivel.

Minták (ezek alapján bármely szent bemutatása elkészíthető):
Néri Szent Fülöp

Loyolai Szent Ignác

Lisieux-i Szent Teréz

Szent Bernadett

A program befejezése:

A templomkertben (vagy ennek hiányában a templomban) közösen elmondjuk (vagy elénekeljük) a Mindenszentek litániáját,
esetleg hozzátéve a jelenlévők védőszentjeinek neveit is. Itt minden felnőtt és nagyobb gyerek kaphat egy teamécsest vagy gyertyát, melyet a litánia előtt meggyújtunk. A litánia után az égő mécsesekkel kezünkben térhetünk haza, így lehetünk mindannyian a fény hordozói.

Ötletek, variációk az esthez:
    • az egyes állomásokon a gyerekek a helyes megoldásért, ügyes közreműködésért csokiutalványt kaphatnak, amelyet a büfében lehet beváltani (büfé – egy arra alkalmas helyen egy felnőtt beváltja az utalványokat csokira)
    • Lisieux-i Szent Teréz vagy Árpád-házi Szent Erzsébet „állomásánál” papírrózsa hajtogatás; Loyolai Szent Ignácnál mankóval végigmenni egy akadálypályán
    • gyerekeknek gyertya helyett világító rúdra (light stick) alul és felül kilukasztva rászúrni a „Jézus a világ világossága” feliratú címkét
    • a program végén zenés dicsőítés a templomban
    • tematika lehet egy adott évben a magyar szentek (és boldogok)

Forrás: Szentistvántelepi Plébánia (Nagelné Binder Ágnes)

Több mint két évtizede Angliából indult el ez a kezdeményezés, amely Valentin-nap környékén minden évben egy hétig a házasság és a család fontosságára kívánja irányítani a figyelmet.

imádkozó ember(ek)

A rózsafüzér titkainak életünkkel való szorosabb összefűzése. Motiváció a rózsafüzér imádkozásához

rózsafüzér