Érezted már egy egyházközség vezetőjeként, hogy:

– konfliktusok nehezítik a munkát?

– feladatok elmaradnak, vagy nem megfelelően készülnek el?

– nehezen értik meg egymást bizonyos emberek?

– nehéz mozgósítani még a jó embereket is egy jó ügy érdekében?

Ha te is találkoztál már ezekkel a helyzetekkel, és talán utólag jöttél rá, hogy másként kellett volna reagálnod, vagy éppen megoldani a helyzetet, vagy esetleg nem is sikerült, de nagyon szeretnéd legközelebb jobban csinálni, akkor itt a helyed köztünk.

Az Országos Lelkipásztori Intézet és az i-Cons Hungary Kft. 8 alkalomból álló közös képzést indít, a következő tematika szerint:

1. DISC teszt: ön és társismeret, azaz hogy működünk mi és hogyan működnek mások?

2. Papi/diakónusi feladatok, szerepek és vezetési stílusok: milyen kihívásokkal és

feladatokkal dolgozunk nap mint nap, s hogyan legyünk benne hatékonyak?

3. Visszajelzéstechnika, fejlesztő beszélgetés: hogyan előzzük meg, hogy elmérgesedjenek a

dolgok, hogyan adjunk úgy visszajelzést, hogy ne bántson, hanem építsen?

4. Beszélgetésvezetés és moderáció: a ránk bízott csoportok közös alkalmainak vezetése

5. Csapatok építése, vezetése, fejlesztése: csoportból csapat, bizalomépítés, együttműködés

6. Energizálás és motiváció: hogyan lelkesítsünk másokat, hogyan töltsük fel kollégáinkat?

7. Konfliktusok kezelése: a konfliktus hasznos, csak tudjuk konstruktívan kezelni

8. Nehéz helyzetek, nehéz emberek kezelése: a problémás helyzetek megfejtése és

megoldása, kulcs a „nehéznek” tűnő emberekhez

A képzés vezetői így nyilatkoztak önmagukról:

Célunk az, hogy a szeretett egyházunk szervezetének továbbfejlődését olyan módszerek és eszközök
segítségével támogassuk, ami a versenyszférában már kipróbált és bevált, s a mi értékrendünk szerint is
hasznos. Ebben a gondolatkörben kiemelten fontos területnek tartjuk a papok és diakónusok
képességeinek fejlesztését, hiszen ők az egyházi közösségek vezetői, a hívek példaképei. Ehhez a Jóistentől
kapott kegyelem és talentumok mellett fontos a vezetői készségek fejlesztése is.

A képzés időpontjai (alkalmanként 10:00-17:000):
  • 2024. január 17., szerda
  • Február 8., csütörtök
  • Február 26., hétfő
  • Március 20., szerda
  • Április 11., csütörtök
  • Május 2., csütörtök
  • Május 23., csütörtök
  • Június 13., csütörtök
A képzés helyszíne:

Helyszín: Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Irodaház, 1068 Budapest, Városligeti fasor 42.

A képzés díja:

80.000 Ft, amely tartalmazza a 8 alkalom képzési díját és a szendvicsebédet. (A valós költségek ennél magasabbak.) Ha valaki anyagi okok miatt nem tudna részt venni, jelezze!

Jelentkezés:

A képzést 12-16 fős csoportokban tartjuk. Azok jelentkezését várjuk, akik előreláthatóan mindegyik alkalmon részt tudnak venni.

Jelentkezni az alábbi linken lehet 2024. január 15-ig. A képzést minimum 12 fővel indítjuk. Amint összegyűlt a kellő létszám, visszajelzünk a jelentkezőknek és ezután kérjük a részvételi díj befizetését. Ezzel válik véglegessé a jelentkezés.