Nyerőszámok

A plébános a szerencsejátékok híveit ostorozza prédikációjában:
– …azok is pokolra jutnak, akik a lottó bűvöletében élnek. Nyolc, tizennégy, negyven, hatvanegy, nyolcvankettő… Csak a számok járnak az eszükben, s felednek családot, Istent, munkát! Az ilyen emberek már az ördögnek ajándékozták lelküket! A mise végén az egyik hívő odamegy az atyához és gratulál a fölkavaró szentbeszédhez:
– Megrendítő volt, amit a szerencsejátékok túlbuzgó híveiről tetszett mondani. De nem ismételné el nekem azokat a nyerőszámokat?

Mennyei derű és ború

Kreatív sarok ajánló

I.Harang csendül,Ének zendül,Messze zsong a hálaének,Az én kedves kis falumbanKarácsonykorMagába száll minden lélek. Minden emberSzeretettelBorul földre imádkozni,Az én kedves kis falumbaA MessiásBoldogságot szokott hozni. A templombaHosszú sorbaIndulnak el ifjak, vének,Az én kedves kis falumbanHálát adnakA magasság Istenének. Mintha itt...
Embernek lenni azt jelenti, hogy Istentől jövünk, és Istenhez megyünk.
Benne megvan a mennynek és a földnek minden boldogsága,
és Ő vár minket örök, határtalan boldogságába.

YouCat 1

Istenem, tőled elfordulni annyi, mint elesni.
Hozzád fordulni annyi, mint fölállni.
Benned maradni annyi, mint biztos támaszra lelni.

Szent Ágoston