Országos Lelkipásztori-Teológiai Napok 2022 – Beszámoló

2022. november 17. és 19. között rendezte meg az Országos Lelkipásztori Intézet az Országos Lelkipásztori–Teológiai Napokat Esztergomban.

Hálás szívvel köszönjük az előadásokat dr. Török Csabának, dr. Papp Miklósnak, Varga Lászlónak, Gulyás Zsoltnak, a jó gyakorlatok bemutatását Hadi Ferencnek, Lendvai Zalánnak, Dragonits Mártának, Popovicsné Palojtay Mártának, a Bízd Rá Magad!-nak, Czinkiné Bálint Leának, a „félkész ételeket” dr. Fábry Kornélnak és Fogarasi Fábiánnak.

A konferencia hanganyaga már elérhető honlapunkon és a spotify-csatornánkon.

Mennyire jó, amikor olyan emberek gyűlnek össze, akik szeretik az Egyházat!

Kaptam egy bátorító „pofont”. Voltaképpen ezt is vártam az egésztől. És töltődtem… kibírtam volna még egy egész hetet…

Az Egyház él!

Megerősített hivatásomban. Visszatérve a forráshoz úgy élni, hogy ima legyen az életem, Jézus fényét adjam plébániámon, környezetemben.

Az együttműködésre kell törekedjünk papok és világiak, papok és papok/hívek és hívek is. Reményt adott, hogy még ha különbözőek is vagyunk, de szeretjük az egyházunkat és Isten ügyéért akarunk tenni valamit.

fotó: Tóth János, Bors Kata