Országos Lelkipásztori-Teológiai Napok 2024

Lelkipásztori napok az ima  évében

Szüntelenül imádkozzatok! (1Tessz 5,17)

Dátum: 2024. november 25-27.

Helyszín: Szent Adalbert Rendezvényközpont, Esztergom

Ferenc pápa a 2025-ös szentévre való felkészülésképpen 2024. január 21-én megnyitotta az imádság évét. A következő szavakkal fordult a Szent Péter téren összegyűlt emberekhez: „Kedves testvéreim! A következő hónapok a szent kapu megnyitásához vezetnek bennünket, ezzel kezdjük majd a szentévet. Kérlek benneteket, fokozzátok imádságotokat, hogy felkészüljünk e kegyelmi esemény helyes megélésére, és megtapasztaljuk benne az Istenben való remény erejét. Ezért ma elkezdjük az imádság évét, melyet annak szentelünk, hogy újra felfedezzük, milyen nagy értéke van az imádságnak, és hogy feltétlen szükségünk van rá mind személyes életünkben, mind az Egyház és a világ életében.”

E felhíváshoz csatlakozva szeretnénk a háromnapos konferencián minél több imamódszert bemutatni és kipróbálni; minél több, az imádságos életről szóló tanúságtételt meghallgatni; és minél több lehetőséget adni arra, hogy hazaérkezvén az egyházközségekben, plébániákon hatékonyan tudjuk továbbadni azokat. Szeretettel várjuk az atyákat és világi segítőiket e találkozóra!

November 25., hétfő

8.30  Regisztráció

9.45 Köszöntő (Dr. Fábry Kornél, az Országos Lelkipásztori Intézet igazgatója)

10.00 Ima a Bibliában (Dr. Török Csaba, plébániai kormányzó, teológiai tanár)