Országos Lelkipásztori és Teológiai Napok – 2023

Téma: A pap mint vezető: a közösség pásztora és irányítójakihívások, nehézségek, lehetőségek, megoldások

Időpont: 2023. október 23-25.

Helyszín: Máriabesnyő, Mater Salvatoris Lelkigyakorlatos Ház

A pap a plébánia felelős lelkipásztora. Feladata a liturgikus cselekményeken túl a közösségszervezés, az egyházközség életének szervezése, és ebben a szolgálatában magától értetődően együtt kell, hogy működjön világi munkatársakkal. Legyen szó gazdasági kérdésekről, a templomról és a sekrestyéről, zenei és asszisztencia szolgálatról, a képviselőtestületről, irodai munkatársakról, hitoktatókról, ministránsvezetőkről, lelkipásztori kisegítőkről, stb. A Lelkipásztori Napok mindezek megvalósításában próbálnak iránymutató példákat bemutatni, és lehetőséget nyújtani a tapasztalatok megosztására, legyen szó kudarcról vagy sikerről, hiszen a megosztott öröm dupla öröm, a megosztott bánat fél bánat. Szeretettel várjuk az atyákat és világi segítőiket e találkozóra.

Október 23., hétfő

8.30 Regisztráció

10.00   Köszöntő (Dr. Fábry Kornél, az Országos Lelkipásztori Intézet igazgatója)

10.15    Előadás: Előre tekintés: plébániai intéző képzés – leendő munkatársak, avagy hogyan tehermentesítsük a papunkat? (Frics Zoltán és Simon Zoltán állandó diakónusok)

11.00   Szünet

11.30   Előadás: Különbözőek vagyunk, különbözőek a karizmáink. De milyenek is vagyunk valójában? – MBTI személyiségteszt: az önazonos vezető az alázatos vezető (Fábry Kornél)

12.15   Ebéd

14.30   Előadás: „Hasonszőrűek” összekötése: Vezetői szempontból mik az én személyiségemnek az előnyei, hátrányai, erősségei, gyengeségei, amikkel élni tudok a mindennapok lelkipásztorkodásában? (csoportos feldolgozás)

15.45   Szünet

16.15   Előadás: Közösségszervezés, családi és ifjúsági csoportok létrehozása, vezetése, fenntartása (Kiss László „Let’s go” parókus atya)

17.00   Szünet

17:30   Szentmise

19:00   Vacsora

20:00-21.00     Szentségimádás/kötetlen együttlét

Október 24., kedd

7.30    Reggeli

9.00    Laudes

9.45    Köszöntő, programismertető

10.00    Előadás: „Legyetek tüzes lelkületűek: az Úrnak szolgáltok.” (Róm 12,11) – Belső hajtóerőink felfedezése (Komár Kornélia – közgazdász/szociálpedagógus – empowerment szemléletű vezető)

11.00    Szünet

11.30    Előadás: „Reménységgel teli jövőt szánok nektek.” (Jer 29,11) – Szervezés és vezetés a Szeretetben való növekedés szolgálatában (Komár Kornélia)

12.30    Ebéd

15.00    Előadás: Közösségfejlesztés, felkészítés a vezetésre. Milyen a jó közösségvezető? (Dr. Fedor István – cégvezető, tanácsadó, tréner, Icons Hungary Kft.)

15:45    Szünet

16.15   Előadás: A pap mint vezető – kihívások, lehetőségek (Dr. Udvardy György veszprémi érsek)

17.00    Szünet

17.30   Szentmise