Kommunikációs tréning papoknak és munkatársaiknak – 2023. február

A kommunikáció mindennapi nehézségei és ezek keresztény megoldási lehetőségei

A továbbképzés óraszáma: 30 óra

A képzés időtartama: 3 egymást követő nap

A képzés létszámkorlátos (min. 10, max. 18 fő)!

A képzés tematikája:

Van, akinek a fecsegése olyan, mint a tőrdöfés, a bölcsek nyelve pedig gyógyít.” (Péld 12,18)

Mint pap, hitoktató, plébániai munkatárs sok emberrel találkozunk és lépünk kapcsolatba. Sokféle helyzetben, sokféle problémával találkozunk és időnként konfliktusba is kerülünk. Sőt, van, amikor a konfrontáció nem kerülhető el. A keresztény ember számára is nagy kihívást jelent, hogy a mindennapi élet nehézségeit keresztény módon oldja meg. Mit kell tenni, amikor a bajban lévőnek (nem anyagi természetű), vagy éppen nekünk van problémánk, gondunk? A hatékony segítés lehetőségeit, a konfliktusok kezelési megoldásainak felismerését, érzéseink tudatosítását segíti a képzés.

A tréningen a következő témákkal foglalkozunk:

• E. Berne személyiségszerkezetén keresztül meglátni és megérteni konfliktusaink gyökerét
  • Kommunikáció-elméleti alapok
  • Jézus Krisztus emberi természete, mint modell
  • Meghallgatni és megérteni, aki bajban van
  • Belső konfliktusaink kezelése
  • Közös problémák, konfliktusok kezelése keresztény módon
  • Kapcsolat másfajta emberekkel, másfajta értékrend megértése
  • A tanult készségek alkalmazása problémás helyzetekben

Az egyes témák egymásra épülnek, magasabb szinten megismétlődnek, hogy a tanult készségek megerősödjenek a hallgatókban. A saját élmények és tapasztalatok megbeszélése és feldolgozása alapján keressük az új ismeretek által azokat a viselkedéseket, amelyeket beépíthetünk saját gyakorlatunkba. Magunkra figyelés és reflektálás által tudatosítjuk, hogy az egyes helyzetek mit eredményezhetnek. Minek mi a kiváltó oka, mit lehet tenni, hogy ne a régi rossz beidegződés ismétlődjön meg. A megszokott és gyakran ösztönös cselekedeteinken csak a tudatosság által változtathatunk és választhatjuk a hatékonyabb és keresztény megoldást.

A tréningen alkalmazott munkaformák:

• tematikus megbeszélések, kis- és nagycsoportban
  • önismeretet fejlesztő gyakorlatok, kérdőívek
  • személyiségfejlesztő játékok, szituációs játékok
  • interaktív, strukturált gyakorlatok.
A képzés teljesítésének tartalmi és formai követelményei:

A résztvevő értelmezni tudja saját kapcsolatai működését. Az új ismereteket és információkat képes integrálni a saját tapasztalataiba. Képes visszajelzést adni saját működéséről egyéni és csoportos szinten. Tudatosítja kapcsolatainak működését önreflexió által (mi az, ami építi, erősíti, és mi nehezíti azt). Képes megfogalmazni saját igényeit, nehézségeit és elvárásait. Tudatosodik benne saját viselkedésének hatása másokra. A képzés végére fejlődjön a résztvevőben a visszacsatolás adásának és kapásának képessége.

A résztvevő írásbeli visszajelzést ad a képzés végén reflexiós levélben és a hallgatói kérdőívben.

A képzés vezetői: Babály András, Gulyás Zsolt

A képzés térítés ellenében vehető igénybe.

A képzés időpontja: 2023. február 13. hétfő 10-18 óra, 14. kedd 8-18 óra, 15. szerda 8-14 óra

Csak akkor jelentkezz, ha az egészre el tudsz jönni!

Helyszín: MKPK Irodaház, 1068 Budapest, Városligeti fasor 42. (a környéken a parkolás fizetős)

A képzés díja 21.000 Ft, mely nem tartalmazza a szállás költségeit. Erről a résztvevőnek magának kell gondoskodnia. A képzés díja mindhárom napon meleg ebédet foglal magába.

Megfelelő létszám esetén tudjuk elindítani a képzést. Erről a jelentkezőket elektronikus levélben értesítjük, amint megvan a kellő létszám. A képzés díját ezután kérjük befizetni az Országos Lelkipásztori Intézet számlájára: 10900035-00000008-13770004 (UniCredit Bank). A megjegyzésbe a résztvevő nevét és a „kommunikáció” szót kérjük beírni. A jelentkezés a befizetéssel válik véglegessé.

Jelentkezési határidő: 2023. február 9.

Jelentkezés: https://forms.gle/BZQDciYWFE4fr28w6

Lemondás esetén a képzés díjának visszafizetésére nincs mód.

A képzés szervezője: Országos Lelkipásztori Intézet (1068 Budapest, Városligeti fasor 42.)