Katekézissorozat az imádságról Ferenc pápa katekézisei alapján

Az imádság évében az ima elmélyítése

Az imádság éve jó alkalom arra, hogy ezt a témát prédikációsorozatban vagy katekézisek során elmélyítsük. Akár egy-egy alkalom témájaként vagy általánosságban jó alapot szolgáltat ehhez Ferenc pápa katekézissorozata, melyek összegyűjtve ITT elérhetőek.

Kiválaszthatunk egy hétköznap esti szentmisét, például minden csütörtökön, amikor a napi szentírási szakaszoktól függetlenül az imádságról beszélünk. Ezt jó előre meghirdetve a hívek örömmel szokták fogadni.

A katekézisekről érdemes hang- vagy videófelvételt készíteni, hogy azok is be tudjanak kapcsolódni utólag, akik az adott napon nem tudtak részt venni a szentmisén.

Egy ember, aki érhetően, szépen tud olvasni

A hívek mind jobban átéljék, értsék a húsvéti liturgiát és belekapcsolódjanak abba

Letölthető naptár az egyházi év ünnepeivel és a szentek emléknapjaival

Színes nyomtató, papír