Állapotjelző bezárása

Gyermekek a roráte szentmiséken

piros szívek (minta letölthető), fonal, arany csillag matricák

néhány önkéntes (elkészíteni a papír szíveket, beszerzni az arany csillag matricákat és a roráte szentmisék végén kiosztani)

Motiválni a gyerkeket és a ministránsokat a hajnali miséken való részvételre

Advent első vasárnapján kitesszük a szíveket a gyerekek neveivel a templom faliújságjára. Minden gyerek annyi arany csillag matricát kap a szívére, ahányszor részt vett rorátén. Ha ministrált is, akkor két csillagot kap misénként. Ezekkel a szívekkel díszítjük a templom karácsonyfáját. A karácsonyi misén a prédikáció elején vagy a felajánláskor a gyermekek maguk is feltehetik a karácsonyfára a szíveket, mint az ő ajándékukat Jézusnak.

Letölthető anyagok

Jó gyakorlat ajánló

Több mint két évtizede Angliából indult el ez a kezdeményezés, amely Valentin-nap környékén minden évben egy hétig a házasság és a család fontosságára kívánja irányítani a figyelmet.

Egy fő, aki kiteszi a befőttes üveget és 2-3 asszony, aki kalácsot készít majd belőle advent után, a dec. 25-i gyerekmisét követő agapéra.

A gyerekek adventben sok jót cselekedjenek.

Egy nagy, díszített befőttes üveg (5literes)

Még több

Lectio Divina