Ars Sacra Fesztivál – 2024. szeptember 14-22.

Célunk, hogy az Ars Sacra Fesztivál programjain keresztül a jelen embere találkozzon a hagyományos zsidó-keresztény alapokon nyugvó európai kultúrával és fölfedezze annak sokrétű gazdagságát a művészet segítségével.

Letölthető anyagok

Ars Sacra Fesztivál felhívás, 2024

Ars Sacra ismertető füzet

MEGHÍVÁS
Csatlakozzon programjaival az ARS SACRA Fesztiválhoz!

XVII. ARS SACRA FESZTIVÁL – 2024. SZEPTEMBER 14-22.

Mottó: „Az igazság békét teremt” (Iz 32,17)

Határon innen és túl várjuk a csatlakozókat, akik a fesztivál keretében művészeti programokkal kapcsolódnak az eseménysorozathoz.

KIK CSATLAKOZHATNAK?

• Múzeumok, kiállítóhelyek, galériák és műtermek – szakrális kiállítással, tárlatvezetéssel, múzeumpedagógiai foglalkozásokkal
  • Kulturális központok, művelődési házak – színházak, képző- és iparművészek, előadóművészek, mozgásművészek bevonásával
  • Képző- és iparművészek – kiállítással, nyitott műteremmel
  • Zeneművészek – koncerttel
  • Színházak – szakrális témájú színdarabokkal, irodalmi estekkel
  • Templomok – a templom bemutatásával, kiállítások, előadások, koncertek befogadásával
  • Iskolák – irodalmi, színi előadásokkal, versmondó estekkel, kiállítással, zenei programokkal
  • Helytörténészek, művészettörténészek, építészek – szakrális épületek bemutatásával, tematikus kirándulások, séták szervezésével
  • Önkormányzatok – a helyi Ars Sacra Fesztivál részére rendelkezésre bocsátják intézményeiket, költségvetésükben elkülönítenek a helyi Ars Sacra Fesztivál megvalósítására, koordinálják a helyi programokat

A CSATLAKOZÁS MÓDJA:

Regisztráljon a www.ars-sacra.hu oldalon és töltse fel programját

július 15-ig!

A Fesztiválra olyan új, vagy már meglévő programmal lehet jelentkezni, amely a Fesztivál idején – akár egy rövid ideig is – ingyenesen látogatható, ill. az online térben ingyenesen megtekinthető.

A határidőn túl feltöltött programok sem vesznek el, technikai okok miatt már nem kerülhetnek be a nyomtatott programfüzetbe, de a honlapon meghirdetjük.

ARS SACRA ALAPÍTVÁNY

Telefon: +36 30 145 1284; E-mail: ars-sacra@ars-sacra.hu

Cím: 1123 Budapest, Győri út 2/c.

néhány önkéntes, aki elkészíti a papír szíveket

Segítsük a gyerekeket a karácsonyra való készületben

piros szívek (minta letölthető), fonal

pap, hitoktató(k), elsőáldozók és szüleik