Jegyespárok felkészítése a házasságra – 2023. március 8.

Szakmai nap a jegyesoktatásról papok, diakónusok és világi segítők számára

Te is készítesz fel jegyespárokat házasságra? Sok tapasztalatod van már, vagy épp most keresed a legjobban alkalmazható megoldást? Mindkét esetben itt a helyed e szakmai napon!

Minden lelkipásztornak feladata a jegyespárok házasságra való felkészítése, történjék az nagyvárosban, kistelepülésen, több plébánia összefogásával, csoportosan vagy egyénileg, egyedül, vagy többekkel összefogva, interaktívan vagy tanító jelleggel. Sokan, sok jó ötlettel és leleményességgel teszik ezt, mások örömmel vesznek tematikus kész anyagokat, bevált módszereket, amiket használhat a felkészítéskor. Ezért erre a képzési napra nagy tapasztalattal rendelkezőket és a tanulni vágyókat is szeretettel várjuk. Osszuk meg egymással tudásunkat, kudarcainkat és sikereinket, jól bevált ötleteinket! Olyan előadókat hívtunk – lelkipásztorokat és világiakat egyaránt –, akik hosszú évtizedek tapasztalatát gyűjtötték össze, és most készek ezt megosztani velünk.

9:30      Regisztráció

10:00    Köszöntő és bevezető: Felkészítés a házasságra – lelkipásztori kérdések, dilemmák (Dr. Fábry Kornél)

10:25    Ti hogyan készítitek fel a jegyeseket? Kihívások, megoldások… (5 fős kiscsoportok)

11:05    Szünet

11:20    jEgyben – készülj a házasságra! – Tömbösített központi felkészítés két hétvégén (Balázs Beáta és László – Kaposvári Egyházmegye)

12:05    Jegyesek felkészítése – egy működő modell házaspárok bevonásával (Dr. Gorove László és Kriszta – Családok Jézusban Közösség)

12:45    „Házasságra felkészítő” az örömszülőknek – házasodók szüleinek felkészítése az anyós/após szerepre (Dr. Gorove László diakónus)

12:55    Kérdezz! – Felelek.

13:00    Szendvicsebéd

13:45   Egyéni felkészítés. Mit kezdjünk azokkal, akik a csoportos felkészítés után jelentkeznek? (Bodor György, a Zugligeti Szent Család-templom plébánosa)

14:15    Kérdezz! – Felelek.

14:45    Zárszó (Dr. Fábry Kornél)

15:00    Befejezés

Fontos információk:

A képzés helyszíne: MKPK Irodaház (1068 Budapest, Városligeti fasor 42.)

Részvételi díj: kb. 1000 Ft hozzájárulást kérünk az étkezéshez, melyet a helyszínen lehet befizetni.

Lehetőség lesz jegyesoktatáshoz jól használható játékok vásárlására.

Parkolást nem tudunk biztosítani, de van parkolóház a közelben.

Regisztrálni itt lehet.

Jelentkezési határidő: március 6.