Állapotjelző bezárása

Ars Sacra Fesztivál – 2023. szeptember 16-24.

Célunk, hogy az Ars Sacra Fesztivál programjain keresztül a jelen embere találkozzon a hagyományos zsidó-keresztény alapokon nyugvó európai kultúrával és fölfedezze annak sokrétű gazdagságát a művészet segítségével.

Letölthető anyagok

Ars Sacra Fesztivál felhívás, 2023

MEGHÍVÁS
Csatlakozzon programjaival az ARS SACRA Fesztiválhoz!

XVII. ARS SACRA FESZTIVÁL – 2023. SZEPTEMBER 16-24.
Mottó: „Keresd a békét!” (Zsolt 34,15)

Határon innen és túl várjuk a csatlakozókat, akik a fesztivál keretében művészeti programokkal kapcsolódnak az eseménysorozathoz.

KIK CSATLAKOZHATNAK?

• Múzeumok, kiállítóhelyek, galériák és műtermek – szakrális kiállítással, tárlatvezetéssel, múzeumpedagógiai foglalkozásokkal
  • Kulturális központok, művelődési házak – színházak, képző- és iparművészek, előadóművészek, mozgásművészek bevonásával
  • Képző- és iparművészek – kiállítással, nyitott műteremmel
  • Zeneművészek – koncerttel
  • Színházak – szakrális témájú színdarabokkal, irodalmi estekkel
  • Templomok – a templom bemutatásával, kiállítások, előadások, koncertek befogadásával
  • Iskolák – irodalmi, színi előadásokkal, versmondó estekkel, kiállítással, zenei programokkal
  • Helytörténészek, művészettörténészek, építészek – szakrális épületek bemutatásával, tematikus kirándulások, séták szervezésével

A CSATLAKOZÁS MÓDJA:

Regisztráljon a www.ars-sacra.hu oldalon és töltse fel programját 2023. július 15-ig!

A Fesztiválra olyan új, vagy már meglévő programmal lehet jelentkezni, amely a Fesztivál idején – akár egy rövid ideig is – ingyenesen látogatható, ill. az online térben ingyenesen megtekinthető.

A határidőn túl feltöltött programok sem vesznek el, technikai okok miatt már nem kerülhetnek be a nyomtatott programfüzetbe, de a honlapon meghirdetjük.

ARS SACRA ALAPÍTVÁNY
Telefon: +36 30 145 1284; E-mail: ars-sacra@ars-sacra.hu
Cím: 1014 Budapest, Tárnok utca 5.

Jó gyakorlat ajánló

Szervező csapat: főszervező (gyűjti a jelentkezőket, megveszi a könyveket, intézi a helyszínt, stb.), előadók és tanúságtevők (vagy technikus a korábban felvett anyagok levetítéséhez), kiscsoportvezetők, valaki, aki kihelyezi az Oltáriszentséget, zenész (vagy technikus, aki elindítja az előre felvett dalokat)

Minden megkeresztelt embernek szól Jézus missziós parancsa. Az evangelizáció iskolája a hogyan-ra ad különböző válaszokat.

Munkafüzet (résztvevőknek), könyv (előadónak és azoknak, akik szeretnék elolvasni az előadásokat), toll, technikai eszközök (vetítéshez projektor, laptop)

Még több

Lectio Divina