Szakmai nap – Betekintés a „Boldogabb családokért” Családi Életre Nevelés és a Ciklus-show program módszertanába

2018-02-26

2018. április 23-án, hétfőn 9 órától 15 óráig szakmai napot szervez az Országos Lelkipásztori Intézet papok, katekéták és munkatársak részére a püspöki konferencia Budapest VI. kerületi irodaházában (Városligeti fasor 42.).

Betekintés a „Boldogabb családokért” Családi Életre Nevelés
és a Ciklus-show program módszertanába

Előadók: a Kecskemét-Széchenyivárosi Közösségépítő Plébániai Egyesület munkatársai

Szakmai felelős: Hortobágyiné dr. Nagy Ágnes

A találkozó célja, hogy…

• a Családi Életre Nevelés Módszertani Bemutató során betekinthessenek a résztvevők a „Boldogabb családokért” Családi Életre Nevelés program és a Ciklus-show program módszertanába, és megismerkedhessenek a programok tapasztalataival.
  • interaktív módszerek, technikák, gyakorlati megoldások, játékok, foglalkozáselemek rövid bemutatása, saját élményként való megélése kapcsán felkeltse az érdeklődést azok alkalmazására hittan és más tanórai, kiscsoportos foglalkozások keretében, családi életre nevelés céllal.
  • mindezzel szeretnénk segíteni az Atyák és munkatársaik munkáját a fiatalokkal való plébániai munkában.

Napirend:

9.00: regisztráció

9.35: Gáspár István atya köszöntője

9.40: interaktív előadás I.

10.40: szünet

11.00: interaktív előadás II.

12.00: ebéd

12.50: interaktív előadás III.

13.50: szünet

14.00: fórum

JELENTKEZÉS

Jelentkezési határidő: 2018. április 16.

Ingyenesen lehet parkolni a Városligeti fasor páros oldalán. A püspöki konferencia épületének kertjében csak az előadók részére van mód a parkolásra.

A regisztrációs díjat (1.400 forint) – amely az ebédet is tartalmazza – a helyszínen lehet befizetni.